Skip to main content
BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis

Birželio mėnesį bendras VĮ „Oro navigacija” specialistų aptarnautų skrydžių skaičius, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, augo 2,3 karto ir sudarė 14,5 tūkst. skrydžių. Vis dėlto šis skrydžių srautų skaičius beveik du kartus mažesnis nei 2019 metais.

 „Populiariausios praėjusio mėnesio skrydžių kryptys išliko beveik tos pačios. Iš Lietuvos daugiausia skrendama į Jungtinę Karalystę, Latviją ir Vokietiją, o per mūsų šalį daugiausia tranzitu vykstama į Rusiją, Vokietiją ir Latviją“, – apibendrindama aptarnautų skrydžių rezultatus pastebi VĮ „Oro navigacija” laikinoji generalinė direktorė Redvita Četkauskienė

Birželio mėnesį tranzitinių skrydžių skaičius augo 2,5 karto ir sudarė 11,5 tūkst. skrydžių. Praėjusį mėnesį daugiausia kartų tranzitu per Lietuvą buvo skrendama į Rusijos Federaciją – skrydžių vadovai aptarnavo 4580 skrydžių. Antroje vietoje – Vokietija, aptarnauti 1306 skrydžiai, trečioje vietoje Latvija – aptarnauti 597 skrydžiai.

Vertinant terminalinius skrydžius, birželio mėnesį iš Lietuvos daugiausia buvo skrendama į Jungtinę Karalystę (162 skrydžiai), Vokietiją (154 skrydžiai) ir Latviją (119 skrydžių).

Šių metų birželio mėnesį daugiausia skrydžių Lietuvos oro erdve įvykdė „Air Baltic“ (952 skrydžiai), „Aeroflot“ (906 skrydžiai), „Ryanair“ (876 skrydžiai) ir „Pobeda Airlines“, kurios lėktuvai praėjusį mėnesį virš Lietuvos skrido 532 kartus.

Birželio mėnesį daugiausia kartų lėktuvai kilo ir leidosi Vilniaus oro uoste – čia buvo aptarnauti beveik 2 tūkst. orlaivių arba du kartus daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Kauno oro uoste aptarnauta 600 orlaivių (38 proc. daugiau nei pernai), o Palangoje aptarnautų orlaivių skaičius taip pat dvigubėjo, aptarnauti 263 orlaiviai. Šiaulių oro uoste skrydžių vadovai aptarnavo 253 orlaivius.

Pikinės visų skrydžių mėnesio dienos buvo birželio 19 ir 25 d. Bendrai tomis dienomis Lietuvos padangę skrodė 1072 orlaiviai.

Apie įmonės teikiamas oro navigacijos paslaugas

Kiekvienoje valstybėje siekiant, kad skrydžiai vyktų saugiai, efektyviai ir laiku, nuo orlaivio pajudėjimo iš orlaivio stovėjimo aikštelės iki jo nutūpimo paskirties aerodrome, jam yra teikiamos oro navigacijos paslaugos. Lietuvos oro erdvėje ir Lietuvos oro uostuose tai atlieka valstybės įmonė „Oro navigacija”.

Oro bendrovės už naudojimąsi oro erdve ir joje teikiamas oro navigacijos paslaugas moka maršruto ir terminalo rinkliavas. Tai yra atlyginimas už šalies, kurios oro erdve naudojamasi, patirtas sąnaudas. „Oro navigacija“ sąnaudas pilnai padengia iš pagrindinės veiklos – oro navigacijos paslaugų teikimo - pajamų ir nėra išlaikoma iš valstybės biudžeto.

Daugiau informacijos:

Lina Nuobarienė
Komunikacijos vadovė
Mob. +370 687 26 001
El. p.: nuobariene.l@ans.lt

Atnaujinimo data: 2021-12-27 12:26:54

icon-back Atgal