Skip to main content
BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis

Liepos mėnesio skrydžių statistika žymi augančius skrydžių srautus. Tam daugiausia įtakos turėjo didėjantis besiskiepijančių gyventojų skaičius ir atostogų laikotarpis. Liepos mėnesį bendras VĮ „Oro navigacija” specialistų aptarnautų skrydžių skaičius, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, augo 1,8 karto ir sudarė 17,6 tūkst. skrydžių.

„Situacija aviacijos sektoriuje nuteikia optimistiškai. Lyginant su praėjusiais metais, kai fiksavome skrydžių srautų mažėjimą daugiau nei 60 proc., šiemet matome, kad iki sėkmingųjų 2019 metų trūksta 30–40 proc. skrydžių. Baltijos šalių kontekste Lietuva gerokai pirmauja“, – teigia VĮ „Oro navigacija“ generalinis direktorius Saulius Batavičius.

Liepos mėnesį tranzitiniai skrydžiai dvigubėjo ir sudarė 13,6 tūkst. skrydžių. Praėjusį mėnesį daugiausia kartų tranzitu per Lietuvą buvo skrendama į Rusijos Federaciją – skrydžių vadovai aptarnavo 5140 skrydžių. Antroje vietoje – Vokietija, aptarnauti 1369 skrydžiai, trečioje vietoje Latvija – aptarnauti 883 skrydžiai.

Vertinant terminalinius skrydžius, liepos mėnesį iš Lietuvos daugiausia buvo skrendama į Jungtinę Karalystę (207 skrydžiai), Vokietiją (189 skrydžiai) ir Latviją (152 skrydžiai).

Šių metų liepos mėnesį daugiausia skrydžių Lietuvos oro erdve įvykdė „Air Baltic“ (1396 skrydžiai), „Ryanair“ (1227 skrydžiai), „Aeroflot“ (1053 skrydžiai),  ir aviakompanija „Finnair“, kurios lėktuvai praėjusį mėnesį virš Lietuvos skrido 741 kartą.

Liepos mėnesį daugiausia kartų lėktuvai kilo ir leidosi Vilniaus oro uoste – čia buvo aptarnauta 2,6 tūkst. orlaivių arba 43 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Kauno oro uoste aptarnauti 728 orlaiviai (15 proc. daugiau nei pernai). Palangoje aptarnauti 373 orlaiviai (23 proc. daugiau nei pernai), o Šiaulių oro uoste skrydžių vadovai aptarnavo 260 orlaivių (12 proc. mažiau nei pernai).

Pikinė visų skrydžių mėnesio diena buvo liepos 31 d. Tą dieną Lietuvos padangę skrodė 636 orlaiviai.

Apie įmonės teikiamas oro navigacijos paslaugas

Kiekvienoje valstybėje siekiant, kad skrydžiai vyktų saugiai, efektyviai ir laiku, nuo orlaivio pajudėjimo iš orlaivio stovėjimo aikštelės iki jo nutūpimo paskirties aerodrome, jam yra teikiamos oro navigacijos paslaugos. Lietuvos oro erdvėje ir Lietuvos oro uostuose tai atlieka valstybės įmonė „Oro navigacija”.

Oro bendrovės už naudojimąsi oro erdve ir joje teikiamas oro navigacijos paslaugas moka maršruto ir terminalo rinkliavas. Tai yra atlyginimas už šalies, kurios oro erdve naudojamasi, patirtas sąnaudas. „Oro navigacija“ sąnaudas pilnai padengia iš pagrindinės veiklos – oro navigacijos paslaugų teikimo - pajamų ir nėra išlaikoma iš valstybės biudžeto.

Daugiau informacijos:

Lina Nuobarienė
Komunikacijos vadovė
Mob. +370 687 26 001
El. p.: nuobariene.l@ans.lt

Atnaujinimo data: 2021-12-27 12:33:05

icon-back Atgal