Skip to main content
BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis

Nors į 2019 metus lygiuotis sunku, šių metų gegužės mėnuo išsiskyrė ryškiu skrydžių srautų augimu. Praėjusį mėnesį skrydžių srautai augo 53 procentais ir sudarė 11,6 tūkst. skrydžių.

„Vertindami gegužės mėnesį išties pastebime skrydžių srautų augimą, kuris ryškiausias buvo paskutinę mėnesio savaitę – ji tuo pačiu buvo sėkmingiausia visos pandemijos metu. Matome, kad bendrai Europos tinkle paskutinė mėnesio savaitė taip pat pasižymėjo augimu, o Eurokontrolės prognozės jau šviesesnės ir optimistiškesnės nei buvo anksčiau”,– teigia VĮ „Oro navigacija” laikinoji generalinė direktorė Redvita Četkauskienė.

Gegužės mėnesį tranzitinių skrydžių skaičius augo dvigubai ir sudarė 9,2 tūkst. skrydžių. Praėjusį mėnesį daugiausia kartų tranzitu per Lietuvą buvo skrendama į Rusijos Federaciją – skrydžių vadovai aptarnavo 3701 skrydį. Antroje vietoje – Vokietija, aptarnauti 1232 skrydžiai, trečioje vietoje Kinija – aptarnauti 499 skrydžiai.

Vertinant terminalinius skrydžius, gegužės mėnesį iš Lietuvos daugiausia buvo skrendama į Vokietiją (124 skrydžiai), Latviją (111 skrydžių) ir Lenkiją (93 skrydžiai).

Šių metų gegužės mėnesį daugiausia skrydžių Lietuvos oro erdve įvykdė „Aeroflot“ (828 skrydžiai), „Air Baltic“ (654 skrydžiai) ir „Pobeda Airlines“, kurios lėktuvai praėjusį mėnesį virš Lietuvos skrido 458 kartus.

Gegužės mėnesį daugiausia kartų lėktuvai kilo ir leidosi Vilniaus oro uoste – čia aptarnauti 1575 orlaiviai arba tris kartus daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Kauno oro uoste aptarnauta 413 orlaivių (52 proc. daugiau nei pernai), Šiauliuose skrydžių vadovai aptarnavo 260 orlaivių (23 proc. daugiau nei pernai), o Palangos oro uoste aptarnautų orlaivių skaičius, lyginant su praėjusių metų geguže, augo beveik tris kartu, buvo aptarnauti 122 orlaiviai.

Pikinė visų skrydžių mėnesio diena buvo gegužės 29 d. Tądien Lietuvos padangę skrodė 422 orlaiviai.

Apie įmonės teikiamas oro navigacijos paslaugas

Kiekvienoje valstybėje siekiant, kad skrydžiai vyktų saugiai, efektyviai ir laiku, nuo orlaivio pajudėjimo iš orlaivio stovėjimo aikštelės iki jo nutūpimo paskirties aerodrome, jam yra teikiamos oro navigacijos paslaugos. Lietuvos oro erdvėje ir Lietuvos oro uostuose tai atlieka valstybės įmonė „Oro navigacija”.

Oro bendrovės už naudojimąsi oro erdve ir joje teikiamas oro navigacijos paslaugas moka maršruto ir terminalo rinkliavas. Tai yra atlyginimas už šalies, kurios oro erdve naudojamasi, patirtas sąnaudas. „Oro navigacija“ sąnaudas pilnai padengia iš pagrindinės veiklos – oro navigacijos paslaugų teikimo - pajamų ir nėra išlaikoma iš valstybės biudžeto.

Daugiau informacijos:

Lina Nuobarienė
Komunikacijos vadovė
Mob. +370 687 26 001
El. p.: nuobariene.l@ans.lt

Atnaujinimo data: 2021-12-27 12:25:05

icon-back Atgal