Skip to main content
BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis

Praėjusį mėnesį bendras VĮ „Oro navigacija” specialistų aptarnautų skrydžių skaičius, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, augo 1,7 karto ir sudarė 17,5 tūkst. skrydžių. Iš viso trečiąjį šių metų ketvirtį, lyginant su 2020 metais, bendras skrydžių skaičius augo 1,6 karto.

Rugsėjo mėnesį tranzitiniai skrydžiai augo 1,8 karto ir sudarė 13,5 tūkst. skrydžių. Praėjusį mėnesį daugiausia kartų tranzitu per Lietuvą buvo skrendama į Rusijos Federaciją – skrydžių vadovai aptarnavo 4640 skrydžių. Antroje vietoje – Vokietija, aptarnautas 1351 skrydis, trečioje vietoje Latvija – aptarnauti 936 skrydžiai.

Vertinant terminalinius skrydžius, praėjusį mėnesį iš Lietuvos daugiausia buvo skrendama į Jungtinę Karalystę (253 skrydžiai), Vokietiją (206 skrydžiai) ir Latviją (118 skrydžių).

Šių metų rugsėjo mėnesį daugiausia skrydžių Lietuvos oro erdve įvykdė „Air Baltic“ (1529 skrydžiai), „Ryanair“ (1291 skrydis), „Aeroflot“ (1031 skrydis),  ir aviakompanija „Finnair“, kurios lėktuvai praėjusį mėnesį virš Lietuvos skrido 1008 kartus.

Rugsėjo mėnesį daugiausia kartų lėktuvai kilo ir leidosi Vilniaus oro uoste – čia buvo aptarnauta 2,9 tūkst. orlaivių arba 52 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Kauno oro uoste aptarnauti 775 orlaiviai (37 proc. daugiau nei pernai). Palangoje aptarnauta 38 orlaivių (88 proc. mažiau nei pernai, o šį mažėjimą lėmė Palangos oro uosto atnaujinimo darbai), o Šiaulių oro uoste skrydžių vadovai aptarnavo 263 orlaivius (21 proc. mažiau nei pernai).

Pikinė visų skrydžių mėnesio diena buvo rugsėjo 17 d. Tą dieną Lietuvos padangę skrodė 673 orlaiviai.

Apie įmonės teikiamas oro navigacijos paslaugas

Kiekvienoje valstybėje siekiant, kad skrydžiai vyktų saugiai, efektyviai ir laiku, nuo orlaivio pajudėjimo iš orlaivio stovėjimo aikštelės iki jo nutūpimo paskirties aerodrome, jam yra teikiamos oro navigacijos paslaugos. Lietuvos oro erdvėje ir Lietuvos oro uostuose tai atlieka valstybės įmonė „Oro navigacija”.

Oro bendrovės už naudojimąsi oro erdve ir joje teikiamas oro navigacijos paslaugas moka maršruto ir terminalo rinkliavas. Tai yra atlyginimas už šalies, kurios oro erdve naudojamasi, patirtas sąnaudas. „Oro navigacija“ sąnaudas pilnai padengia iš pagrindinės veiklos – oro navigacijos paslaugų teikimo - pajamų ir nėra išlaikoma iš valstybės biudžeto.

Daugiau informacijos:

Lina Nuobarienė
Komunikacijos vadovė
Mob. +370 687 26 001
El. p.: nuobariene.l@ans.lt

Atnaujinimo data: 2021-12-27 12:59:33

icon-back Atgal