Skip to main content
BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis
pexels-riciardus-301930.jpg

Dalyvavimas Sofiaxl konsorciume

Valstybės įmonė „Oro navigacija“ dalyvauja konsorciume SOFIAXL, kurio tikslas dalyvauti Eurokontrolės paskelbtame konkurse dėl centralizuotos Pažangios oro erdvės vadybos paslaugos (angl. – Centralised Servece 4 – Advanced Flexible Use of Airspace Services, CS4 AFUAS) kūrimo/teikimo.
CS4 diegimas yra vienas iš pagrindinių prioritetų, nustatytų Eurokontrolės. CS4-AFUAS sistema leis civiliniams ir kariniams vartotojams efektyviausiai naudoti Europos oro erdvę, taip pat sieks sumažinti išlaidas infrastruktūrai. Įgyvendinti sprendimai pagerins tiek saugumą, tiek efektyvų oro erdvės naudojimą Europoje. Tai pirmoji centralizuotoji paslauga, kuriai buvo paskelbtas konkursas.
Konsorciumo pranešimas apie sprendimą dalyvauti konkurse buvo viešai paskelbtas 2015 m. kovo 11 d. vykusiame Pasaulio oro navigacijos paslaugų kongrese Madride.
SOFIAXL konsorciumo dalyviai yra Ispanijos bendrovė INDRA, Vokietijos dukterinė įmonė AVITECH bei oro navigacijos paslaugų teikėjai – Lenkijos oro navigacijos paslaugų agentūra PANSA, Lietuvos  valstybės įmonė „Oro navigacija“, ir Ukrainos UkSATSE.
CS4-AFUAS konkurso rezultatai bus paskelbti 2015 m. vidury. Laimėtojas pasirašys sutartį su Eurokontrole. Sutartį sudaro dvi fazės: pirmoji trunka dvejus metus – duomenų mainų sistemos sukūrimas, antroji (neprivalomoji) truks 5-6 metus – AFUAS paslaugos teikimas.

Informacija apie konsorciumo dalyvius:

www.indracompany.com

www.avitech.aero

www.ans.lt

www.pansa.pl

www.uksatse.ua

Detalesnė informacija apie CS4-AFUAS:

https://www.eurocontrol.int/services/cs4-advanced-flexible-use-airspace-support-service-afuas

Atnaujinimo data: 2021-10-21 11:58:27

icon-back Atgal
news thumbnail
Skaityti arrow circle
Naujas AIP
2021-05-05

Naują eAIP (galioja nuo š.m. birželio 17 d.) jau galite įsigyti mūsų  internetinėje parduotuvėje.

news thumbnail
Skaityti arrow circle
Kaip per pastaruosius dešimtmečius technologijos pakeitė aviaciją?
2021-04-30

Per kiek daugiau nei šimtmetį mes perėjome nuo mokymosi skristi lėktuvais iki gebėjimo daryti tai toliau, greičiau ir sunkesnėmis bei talpesnėmis priemonėmis. Aviacija visuomet žengė inovacijų priešakyje, todėl šiandien tai – viena saugiausių ir...

news thumbnail
Skaityti arrow circle
Oro navigacija: Pirmąjį šių metų ketvirtį skrydžių buvo dvigubai mažiau negu pernai
2021-04-09

Pirmąjį šių metų ketvirtį, lyginant su 2020 metų tuo pačiu laikotarpiu, kai pandemija dar tik buvo bepradedanti stabdyti aviacijos sektorių, bendras skrydžių skaičius mažėjo 52 proc., buvo aptarnauta 23,6 tūkst. skrydžių (tuo tarpu 2020 m. pirmąjį...

news thumbnail
Skaityti arrow circle
Vasario mėnesį skrydžių srautai mažėjo 60 proc.
2021-03-12

Nepaisant pastarosiomis savaitėmis matomo skrydžių srautų suaktyvėjimo, vasario mėnuo skrydžių skaičiumi vis dar išliko negausus. Lyginant su praėjusių metų vasario mėnesiu, skrydžių srautai mažėjo 60 proc. ir sudarė beveik 6,9 tūkst. skrydžių, o...

news thumbnail
Skaityti arrow circle
Aviacija – sritis, kurioje galima pamiršti visus stereotipus
2021-03-10

Nors kartais dar susiduriama su stereotipu, kad aviacija – vyriška sritis, išankstinius nusistatymus reikėtų pamiršti. Čia viską lemia ne žmogaus lytis, o fizinis pasirengimas ir psichologinės savybės, todėl vis daugiau moterų pasuka aviacijos...