Skip to main content
BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis

 

„Oro navigacija“ oro eismo paslaugas teikia iš keturių pagrindinių Lietuvos oro uostų aviacijos centrų – Vilniaus, Kauno, Palangos ir Šiaulių. Šių aerodromų skrydžių valdymo centrai (ASVC) prižiūri Lietuvos Respublikos oro erdvę žemiau 95 skrydžių lygio, o skrydžių informacijos regione oro eismo paslaugas teikiantis Regiono skrydžių valdymo centras (RSVC) prižiūri virš 95 skrydžių lygio esančią oro erdvę.

 • Vilniaus aerodromo skrydžių valdymo centras yra atsakingas už į/iš Vilniaus įskrendančius/išskrendančius orlaivius;
 • Kauno aerodromo skrydžių valdymo centras yra atsakingas už į/iš Kauno įskrendančius/išskrendančius orlaivius;
 • Palangos skrydžių valdymo centras paslaugas teikia vakarinėje Lietuvos Respublikos oro erdvės dalyje;
 • Šiaulių skrydžių valdymo centras yra atsakingas už į/iš Šiaulių įskrendančius/išskrendančius orlaivius.

 

[[#ex]]

Oro eismo paslaugos

 • Skrydžių valdymo paslaugos. Rūpinamės lėktuvų judėjimo žemėje ir valdomojoje oro erdvėje reguliavimu realiu laiku iš aerodromų ir teikiame regiono skrydžių valdymo centro paslaugas. Mūsų skrydžių vadovai kasdien rūpinasi saugaus dangaus eismo užtikrinimu, taip užkirsdami kelią galimiems aviacijos įvykiams ir teikdami saugiam skrydžiui reikalingas instrukcijas bei rekomendacijas.
 • Skrydžių informacijos paslaugos. Nuolat teikiame naujausią ir aktualią informaciją orlaivių įguloms, siekiant užtikrinti skrydžių saugą.
 • Įspėjimo informacijos paslaugos. Atitinkamoms organizacijoms perduodame informaciją apie orlaivį, kuriam reikalingos paieškos ir gelbėjimo paslaugos.

Oro eismo srautų valdymas

Užtikriname saugų, tvarkingą ir spartų oro eismo srautą, kad skrydžių valdymo paslaugų pajėgumai būtų naudojami optimaliai, o eismo apimtys atitiktų oro eismo paslaugų tiekėjų nurodytus pajėgumus ir išvengtume orlaivių užlaikymų arba jie būtų minimalūs. 


Oro erdvės valdymas

Koordinuojame oro erdvę taip, kad ji būtų naudojama maksimaliai efektyviai, suteikiant galimybę įvairių kategorijų oro erdvės naudotojams (komercinės, bendrosios ir karinės aviacijos orlaiviams) vykdyti veiklą.


Oro eismo srautų vadyba

Užtikriname saugų, tvarkingą ir spartų oro eismo srautą, kad skrydžių valdymo paslaugų pajėgumai būtų naudojami optimaliai, o eismo apimtys atitiktų oro eismo paslaugų tiekėjų nurodytus pajėgumus ir išvengtume orlaivių užlaikymų arba jie būtų minimalūs. 


Ryšių, navigacijos arba stebėjimo paslaugos

Nuolat palaikant skrydžių valdymui reikalingus žemės ir žemės, oro ir žemės bei oro ir oro ryšius (ryšiai), teikiame padėties nustatymo ir laiko informaciją realiu laiku pačiam orlaiviui (navigacija) bei orlaivių arba antžeminės technikos padėties ir greičio informaciją skrydžių vadovui, kad, esant poreikiui, užtikrintume reikalingą atskyrimą tarp orlaivių (stebėjimas). Šias paslaugas užtikriname turimos įrangos bei priemonių visuma.


Oro navigacijos informacijos paslaugos

Žiniavietėje dirbantys specialistai rengia, atnaujina ir platina oro navigacijos informaciją, kuri apima:

 • skrydžių planus ir jų sudarymą;
 • priešskrydinius informacinius biuletenius;
 • konsultavimą oro navigacijos ir skrydžių maršrutų sudarymo klausimais;
 • vykdomų skrydžių eigos kontroliavimą duomenų sistemose;
 • svarbių oro navigacijos informacijos pranešimų (NOTAM) publikavimą;
 • Vilniaus skrydžių informacijos regiono Vizualiųjų skrydžių žemėlapio ir Lietuvos Respublikos aerodromų informacinio rinkinio anglų ir lietuvių kalbomis rengimą bei platinimą;
 • kitas skrydžių vykdymui svarbias funkcijas.

Paieškos ir gelbėjimo paslaugos

Įvykus orlaivio avarijai 24/7 organizuojame ir koordinuojame paieškos ir gelbėjimo darbus – tai apima tiek civilinę aviaciją, tiek karinius orlaivius. Glaudžiai dirbame su karinėmis oro pajėgomis, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu, Lietuvos policija, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybomis ir kitomis, tuo metu mums galinčiomis padėti institucijomis.

[[#ex]]

Atnaujinimo data: 2022-01-28 11:05:38